Mega flot show i Meistaradeild! – Se billeder og resultater fra...

Mega flot show i Meistaradeild! – Se billeder og resultater fra gæðingadressur.

Deila

Asm-1Elin-pjaff1Hulda

Elin-stokk

hulda-tolt

Asmundur Ernir

Kobbi-tolt

IMG_7883

Kobbi

Arni

A-Finale

1 Árni Björn Pálsson Skíma frá Kvistum Auðsholtshjáleiga – Horseexport 8.31
2 Jakob Svavar Sigurðsson Gloría frá Skúfslæk Top Reiter / Sólning 7.92
3 Ásmundur Ernir Snorrason Spölur frá Njarðvík Auðsholtshjáleiga – Horseexport 7.59
4 Hulda Gústafsdóttir Askur frá Laugamýri Hestvit / Árbakki / Svarthöfði 7.45
5 Elin Holst Frami frá Ketilsstöðum Gangmyllan 7.29

Udtagelse

1 Árni Björn Pálsson Skíma frá Kvistum Auðsholtshjáleiga – Horseexport 7.68
2 Jakob Svavar Sigurðsson Gloría frá Skúfslæk Top Reiter / Sólning 7.55
3 Elin Holst Frami frá Ketilsstöðum Gangmyllan 7.23
4 Hulda Gústafsdóttir Askur frá Laugamýri Hestvit / Árbakki / Svarthöfði 7.18
5 Ásmundur Ernir Snorrason Spölur frá Njarðvík Auðsholtshjáleiga – Horseexport 7.18
6 Ragnar Tómasson Sleipnir frá Árnanesi Hestvit / Árbakki / Svarthöfði 7.13
7 Ísólfur Líndal Þórisson Kristófer frá Hjaltastaðahvammi Heimahagi 7.10
8 Ólafur Andri Guðmundsson Straumur frá Feti Hrímnir / Export hestar 7.10
9 Bergur Jónsson Katla frá Ketilsstöðum Gangmyllan 7.00
10 Olil Amble, liðsstjóri Álffinnur frá Syðri-Gegnishólum Gangmyllan 6.93
11 Þórdís Erla Gunnarsdóttir, liðsstjóri Sproti frá Enni Auðsholtshjáleiga – Horseexport 6.88
12 Lena Zielinski Melkorka frá Hárlaugsstöðum Lýsi / Oddhóll / Þjóðólfshagi 6.80
13 Teitur Árnason Freyja frá Baldurshaga Top Reiter / Sólning 6.78
14 Jóhann Kristinn Ragnarsson Kvika frá Leirubakka Ganghestar / Margrétarhof 6.65
15 Eyrún Ýr Pálsdóttir, Liðsstjóri Kjarval frá Blönduósi Hrímnir / Export hestar 6.65
16 Hinrik Bragason, liðsstjóri Verdí frá Torfunesi Hestvit / Árbakki / Svarthöfði 6.55
17 Sigurbjörn Bárðarson Nagli frá Flagbjarnarholti Lýsi / Oddhóll / Þjóðólfshagi 6.53
18 Sigurður Sigurðarson, liðsstjóri Dreyri frá Hjaltastöðum Lýsi / Oddhóll / Þjóðólfshagi 6.37
19 Reynir Örn Pálmasson Unnur frá Feti Ganghestar / Margrétarhof 6.32
20 Viðar Ingólfsson Eyjarós frá Borg Top Reiter / Sólning 6.30
21 Þórarinn Ragnarsson Hringur frá Gunnarsstöðum Hrímnir / Export hestar 6.22
22 John Kristinn Sigurjónsson Sigríður frá Feti Heimahagi 6.20
23 Davíð Jónsson Dagfari frá Miðkoti Heimahagi 5.80
24 Sigurður Vignir Matthíasson, liðsstjóri Hekla frá Flagbjarnarholti Ganghestar / Margrétarhof 5.73

ENGAR ATHUGASEMDIR

SKRIFA ATHUGASEMD