“De aller stærkeste” Árni Björn og den fantastiske Skíma vandt stort!

“De aller stærkeste” Árni Björn og den fantastiske Skíma vandt stort!

Deila

Árni Björn og super hoppen Skíma frá Kvistum kom så og sejrede, endnu engang!

her er resultaterne:

Resultater:
 IS2016LH0052 – Þeir allra sterkustu
 Mótshaldari: LH – Hilda
 Dagsetning: 26.3.2016 – 26.3.2016
TöLT T1
Opinn flokkur – Meistaraflokkur
Forkeppni
Sæti Knapi Hross Litur Aðildafélag knapa Einkunn
1  Árni Björn Pálsson  Skíma frá Kvistum Brúnn/milli- einlitt Fákur  8,43
2  Bergur Jónsson  Katla frá Ketilsstöðum Jarpur/milli- einlitt Sleipnir  8,13
3  Jakob Svavar Sigurðsson  Júlía frá Hamarsey Bleikur/fífil- tvístjörnótt Dreyri  8,00
4-5  Ásmundur Ernir Snorrason  Spölur frá Njarðvík Brúnn/milli- einlitt Máni  7,40
4-5  Viðar Ingólfsson  Von frá Ey I Brúnn/dökk/sv. einlitt Fákur  7,40
6-8  Sigurbjörn Bárðarson  Frétt frá Oddhóli Rauður/milli- tvístjörnót… Fákur  7,37
6-8  Janus Halldór Eiríksson  Hlýri frá Hveragerði Brúnn/milli- einlitt Ljúfur  7,37
6-8  Jóhann Kristinn Ragnarsson  Kvika frá Leirubakka Rauður/milli- stjörnótt Sprettur  7,37
9  Matthías Leó Matthíasson  Dáð frá Jaðri Rauður/milli- einlitt glófext Sleipnir  7,27
10  Lena Zielinski  Melkorka frá Hárlaugsstöðum 2 Rauður/milli- einlitt Geysir  7,07
11  Þórdís Erla Gunnarsdóttir  Ösp frá Enni Móálótt Fákur  7,03
12  Elin Holst  Frami frá Ketilsstöðum Brúnn/milli- einlitt Sleipnir  6,93
13  Reynir Örn Pálmason  Elvur frá Flekkudal Jarpur Hörður  6,87
14  Hans Þór Hilmarsson  Síbíl frá Torfastöðum Móálóttur,mósóttur/milli-… Geysir  6,80
15  Teitur Árnason  Kúnst frá Ytri-Skógum Brúnn/milli- einlitt Fákur  6,73
16  Berglind Ragnarsdóttir  Frakkur frá Laugavöllum Jarpur/milli- tvístjörnótt Fákur  6,60
17  Bylgja Gauksdóttir  Nína frá Feti Brúnn/milli- einlitt Sprettur  6,30
18  Sigurður Óli Kristinsson  Kná frá Nýjabæ Jarpur/milli- einlitt Geysir  6,13
19  Kristín Lárusdóttir  Aðgát frá Víðivöllum fremri Brúnn/milli- einlitt Kópur  6,03
20  Ragnhildur Haraldsdóttir  Rökkva frá Reykjavík Brúnn/milli- einlitt Hörður  5,97
21  Elías Þórhallsson  Staka frá Koltursey Brúnn/milli- tvístjörnótt Hörður  5,77
22-24  Barbara Wenzl  Grámann frá Hofi á Höfðaströnd Grár/rauður tvístjörnótt Stígandi  0,00
22-24  Eyrún Ýr Pálsdóttir  Reynir frá Flugumýri Jarpur/milli- stjörnótt Sleipnir  0,00
22-24  Siguroddur Pétursson  Steggur frá Hrísdal Bleikur/álóttur skjótt Snæfellingur  0,00
B Finale
Sæti Knapi Hross Litur Aðildafélag knapa Einkunn
6  Jóhann Kristinn Ragnarsson  Kvika frá Leirubakka Rauður/milli- stjörnótt Sprettur  7,89
7  Sigurbjörn Bárðarson  Frétt frá Oddhóli Rauður/milli- tvístjörnót… Fákur  7,50
8-9  Lena Zielinski  Melkorka frá Hárlaugsstöðum 2 Rauður/milli- einlitt Geysir  7,33
8-9  Janus Halldór Eiríksson  Hlýri frá Hveragerði Brúnn/milli- einlitt Ljúfur  7,33
10  Matthías Leó Matthíasson  Dáð frá Jaðri Rauður/milli- einlitt glófext Sleipnir  7,06
A Finale
Sæti Knapi Hross Litur Aðildafélag knapa Einkunn
1  Árni Björn Pálsson  Skíma frá Kvistum Brúnn/milli- einlitt Fákur  8,44
2  Bergur Jónsson  Katla frá Ketilsstöðum Jarpur/milli- einlitt Sleipnir  8,28
3  Jakob Svavar Sigurðsson  Júlía frá Hamarsey Bleikur/fífil- tvístjörnótt Dreyri  8,06
4  Jóhann Kristinn Ragnarsson  Kvika frá Leirubakka Rauður/milli- stjörnótt Sprettur  7,83
5  Viðar Ingólfsson  Von frá Ey I Brúnn/dökk/sv. einlitt Fákur  7,72
6  Ásmundur Ernir Snorrason  Spölur frá Njarðvík Brúnn/milli- einlitt Máni  7,67

ENGAR ATHUGASEMDIR

SKRIFA ATHUGASEMD