DM 2016 – Johann Runar Skulasson og Finnbogi fra Minni-Reykjum leder T1

DM 2016 – Johann Runar Skulasson og Finnbogi fra Minni-Reykjum leder T1

Deila

Results DM 2016 14.-17. juli 2016 – 14-17 jul 2016

back

T1 Tölt – Preliminary Round
Maskinfabrikken Rival

Result list

POS # RIDER / HORSE TOT
01: 183 Johann Runar Skulason [S] – Finnbogi frá Minni-Reykjum 8,17
PREL 8,3 – 8,2 – 8,5 – 8,0 – 7,7
02: 036 Christina Johansen [S] – Tjörvi fra Sunnuhvoli 8,07
PREL 8,2 – 8,0 – 8,5 – 7,7 – 8,0
02: 203 Frederikke Stougård [S] – Börkur frá Sólheimum 8,07
PREL 8,5 – 8,2 – 8,2 – 7,7 – 7,8
04: 235 Caroline Poulsen [S] – Helgi frá Stafholti 8,00
PREL 8,3 – 8,2 – 7,8 – 7,2 – 8,0
05: 241 Dennis Hedebo Johansen [S] – Kolfaxi fra Blesastöðum 1A 7,80
PREL 7,7 – 8,0 – 7,7 – 7,5 – 8,0
06: 210 Søren Madsen [S] – Snorri f. Enighed 7,63
PREL 7,5 – 7,7 – 7,7 – 7,3 – 7,7
07: 169 Kristian Tofte Ambo [S] – Dugur frá Þúfu í Landeyjum 7,60
PREL 8,2 – 7,8 – 7,5 – 7,3 – 7,5
08: 211 Søren Madsen [S] – Tívar f. Moselundgård 7,43
PREL 7,7 – 7,3 – 7,8 – 7,3 – 7,3
09: 035 Christina Johansen [S] – Töfri fra Vivildgård 7,33
PREL 7,2 – 7,5 – 7,3 – 7,0 – 7,5
10: 037 Hans-Christian Løwe [S] – Dröfn fra HCL-Hestar 7,30
PREL 7,7 – 7,3 – 7,3 – 6,8 – 7,3
11: 195 Dorte Rasmussen [S] – Gumi fra Strandarhøfda 7,13
PREL 7,3 – 6,8 – 7,3 – 7,5 – 6,8
11: 213 Andreas Kjelgaard [S] – Óskastjarna frá Stóru-Laugum 7,13
PREL 7,7 – 7,2 – 7,0 – 7,0 – 7,2
11: 222 Steffi Svendsen [S] – Fjølnir fra Akureyri 7,13
PREL 7,2 – 7,0 – 7,2 – 7,3 – 6,7
14: 166 Sys Pilegaard [S] – Stormur frá Háholti 7,10
PREL 7,3 – 7,3 – 6,7 – 7,2 – 6,8
15: 212 Sarah Bunzel [S] – Bakkus fra Grundet Hus 6,93
PREL 7,0 – 7,2 – 7,0 – 6,7 – 6,8
16: 080 Tine Terkildsen [S] – Hrimnir fra Osi 6,80
PREL 6,8 – 7,2 – 6,7 – 6,8 – 6,8
16: 221 Mette Koefoed [S] – Silfurgeisli fra Fellskoti 6,80
PREL 6,7 – 6,2 – 6,7 – 7,0 – 7,2
18: 040 Jan Horndrup Hansen [S] – Seifur fra Bispegården 6,60
PREL 7,0 – 6,8 – 6,5 – 6,5 – 6,5
19: 190 Julie Christiansen [S] – Darri fra Dísarstöðum 6,57
PREL 6,0 – 6,7 – 6,5 – 7,0 – 6,5
20: 217 Anne Frank Andresen [S] – Vísir vom Birkenhof 6,53
PREL 6,8 – 6,8 – 6,3 – 6,3 – 6,5
21: 046 Mie Ravn [S] – Vilji fra Leysingjastöðum 6,50
PREL 6,7 – 6,8 – 6,5 – 6,3 – 6,3
22: 256 Tania Højvang Jensen [S] – Blossi frá Efri-gegnishólum 6,37
PREL 6,3 – 6,5 – 6,5 – 6,2 – 6,3
23: 071 Helle Rohde [S] – Gaukur fra Gardsa 6,23
PREL 6,2 – 6,2 – 6,3 – 6,2 – 6,3
24: 078 Ellen Fræhr [S] – Vonandi fra Strandarhjaleigu 6,17
PREL 6,3 – 6,2 – 6,3 – 6,0 – 6,0
25: 095 Kristina Larsen [S] – Fjölvir fra Guldbæk 6,10
PREL 5,7 – 6,3 – 5,8 – 6,7 – 6,2
26: 142 Michelle Marcuse [S] – Smyrill fra Kni 5,93
PREL 6,0 – 5,8 – 5,8 – 6,0 – 6,0
27: 246 Dorthe Klitgaard Christensen [S] – Lýsa Frá Ásmundarstödum 5,83
PREL 5,5 – 5,7 – 5,5 – 6,3 – 6,5
28: 061 Mette Ringfeldt Eriksen [S] – Abel fra Sauderkroki 5,77
PREL 5,8 – 5,5 – 6,2 – 5,3 – 6,0
28: 152 Katrine Skrubbeltrang [S] – Isak f. Rendborg 5,77
PREL 5,7 – 5,8 – 5,7 – 6,0 – 5,8
30: 143 Michelle Marcuse [S] – Ódinn fra Àsmúla 5,17
PREL 5,0 – 4,5 – 5,0 – 6,0 – 5,5
163 Thomas Vilain Rørvang [S] – Ylur fra Hvitanesi DISQUALIFIED
PREL 0,0 – 0,0 – 0,0 – 0,0 – 0,0
089 Steffi Svendsen [S] – Frái Matti fra teland Withdrawn

 

ENGAR ATHUGASEMDIR

SKRIFA ATHUGASEMD