DM 2016 – Søren Madsen og Snorri fra Enighed leder V1 !

DM 2016 – Søren Madsen og Snorri fra Enighed leder V1 !

Deila
Foto : Draupnir sin FB side

Results DM 2016 14.-17. juli 2016 – 14-17 jul 2016

back

V1 Firgang – Udtagelsesrunde
Højgården Islandsheste

Resultatliste

PLAC. # RYTTER / HEST TOT
01: 210 Søren Madsen [S] – Snorri f. Enighed 7,43
UDTA 7,5 – 7,5 – 7,4 – 7,1 – 7,4
02: 080 Tine Terkildsen [S] – Hrimnir fra Osi 7,23
UDTA 7,0 – 7,3 – 7,5 – 7,2 – 7,2
03: 241 Dennis Hedebo Johansen [S] – Kolfaxi fra Blesastöðum 1A 7,00
UDTA 6,9 – 6,9 – 7,6 – 7,0 – 7,1
04: 138 Audur Astvaldsdottir [S] – Kóngur fra Guldbæk 6,93
UDTA 7,1 – 7,0 – 6,5 – 7,0 – 6,8
04: 235 Caroline Poulsen [S] – Helgi frá Stafholti 6,93
UDTA 7,1 – 6,6 – 7,6 – 6,8 – 6,9
06: 166 Sys Pilegaard [S] – Stormur frá Háholti 6,90
UDTA 7,2 – 7,3 – 6,7 – 6,5 – 6,8
06: 190 Julie Christiansen [S] – Darri fra Dísarstöðum 6,90
UDTA 6,9 – 6,8 – 7,0 – 7,3 – 6,6
08: 162 Susanne Larsen Murphy [S] – Brusi fra Helledige 6,83
UDTA 7,2 – 6,8 – 6,9 – 6,5 – 6,8
09: 221 Mette Koefoed [S] – Silfurgeisli fra Fellskoti 6,77
UDTA 6,9 – 6,7 – 6,4 – 6,7 – 6,9
10: 052 Tania Højvang Jensen [S] – Fridur fra Halakoti 6,60
UDTA 6,6 – 6,4 – 6,5 – 6,7 – 6,8
10: 212 Sarah Bunzel [S] – Bakkus fra Grundet Hus 6,60
UDTA 6,5 – 6,9 – 6,6 – 6,7 – 6,5
12: 046 Mie Ravn [S] – Vilji fra Leysingjastöðum 6,53
UDTA 6,7 – 6,6 – 6,9 – 6,3 – 6,0
12: 217 Anne Frank Andresen [S] – Vísir vom Birkenhof 6,53
UDTA 6,5 – 6,5 – 6,7 – 6,3 – 6,6
14: 041 Morten Nielsen [S] – Feykir frá Háholti 6,43
UDTA 6,2 – 6,4 – 7,5 – 6,5 – 6,4
14: 262 Katharina Kjerulff [S] – Sotari fra Stald Stuhr 6,43
UDTA 6,3 – 6,2 – 6,7 – 6,4 – 6,6
16: 261 Mads Borg [S] – Gréta fra Ausviga 6,37
UDTA 6,2 – 6,6 – 6,5 – 6,3 – 6,3
17: 153 Katrine Skrubbeltrang [S] – Iðunn f. Jespersgaarde 6,33
UDTA 6,4 – 6,5 – 6,2 – 6,4 – 6,1
18: 078 Ellen Fræhr [S] – Vonandi fra Strandarhjaleigu 6,20
UDTA 6,3 – 6,1 – 6,2 – 6,4 – 6,0
19: 248 Lisa La Cour [S] – Viðar frá Eyfjörd 6,17
UDTA 6,5 – 6,1 – 6,3 – 6,1 – 5,7
20: 096 Henriette Søvndahl [S] – Tritla fra Nr. Tolstrup 6,13
UDTA 6,7 – 6,2 – 6,2 – 6,0 – 6,0
21: 128 Mette Ringfeldt Eriksen [S] – Valdimar fra Gl. Ladegård 6,10
UDTA 6,1 – 6,0 – 6,2 – 6,6 – 5,7
21: 131 Sabine Stilling Mogensen [S] – Djass fra Engholm 6,10
UDTA 6,2 – 3,8 – 6,2 – 6,2 – 5,9
23: 142 Michelle Marcuse [S] – Smyrill fra Kni 6,07
UDTA 5,9 – 6,2 – 6,0 – 6,1 – 6,1
24: 151 Amalie Møller-San Pedro [S] – Muni frá Halakoti 6,00
UDTA 5,7 – 6,2 – 5,6 – 6,1 – 6,5
25: 143 Michelle Marcuse [S] – Ódinn fra Àsmúla 5,43
UDTA 5,2 – 4,7 – 5,5 – 5,9 – 5,6
163 Thomas Vilain Rørvang [S] – Ylur fra Hvitanesi DISKVALIFICERET
UDTA 6,5 – 6,1 – 6,0 – 6,2 – 6,7
213 Andreas Kjelgaard [S] – Óskastjarna frá Stóru-Laugum DISKVALIFICERET
UDTA 0,0 – 0,0 – 0,0 – 0,0 – 0,0
169 Kristian Tofte Ambo [S] – Dugur frá Þúfu í Landeyjum Withdrawn

 

ENGAR ATHUGASEMDIR

SKRIFA ATHUGASEMD